autoškola krátký

Jana Masaryka 49, Praha 2 - Vinohrady

Otevírací doba

Po — Čt: 9 — 18, Pá: 9 — 13

+420 222 511 408

e-mail: auto-kratky@cmail.cz

Řidičský průkaz pro skupinu D

Autoškola Praha provádí výuku a výcvik pro získání řidičského průkazu skupiny D. Ve spolupráci s Úřady práce provádíme rekvalifikační kurzy. Výcvikový autobus Karosa přímo vlastníme a je využíván pouze k výuce a výcviku našich žáků. Na zahájení kurzu se u nás nečeká!

Podmínky přijetí k výuce a výcviku

  • Vyplněná a podepsaná Žádost o přijetí k výuce a výcviku
  • Lékařský posudek potvrzený praktickým lékařem (nesmí být starší více jak 3 měsíce)
  • Trvalý nebo přechodný pobyt na území ČR (případně prokázání vazeb)
  • Zaplacení první splátky ve výši min. 3.000,- Kč
  • Držení řidičského oprávnění pro skupinu B

Vzhledem k vysokému počtu praktických jízd při výcviku D z B doporučujeme všem žadatelům zvážit možnost podrobit se nejprve výuce a výcviku pro získání skupiny C a následně rozšiřovat na D z C. Možná budete překvapeni, že cenový rozdíl není tak velký, jak by se mohlo zdát.

Věkový limit pro skupinu D

  • 24 let
  • 21 let - při současném absolvování vstupního školení pro získání profesního průkazu řidiče, zaměstnanci vybraných bezpečnostních složek, opraváři motorových vozidel

Závěrečné zkoušky lze absolvovat až po dovršení věku. Výuka a výcvik může být zahájena 18 měsíců před dovršením věku. O možnosti získat řidičský průkaz pro skupinu D dříve jak ve 24 letech se prosím informujte osobně v naší kanceláři nebo telefonicky na 222 511 408.

Co lze řídit se skupinou D

  • Motorová vozidla s více než 8 místy k sezení kromě místa řidiče, ke kterým smí být připojeno přípojné vozidlo o největší povolené hmotnosti nepřevyšující 750 kg

Výcviková vozidla

Autoškola Praha používá pro výcvik skupiny D autobus Karosa Recréo, který byl pro potřeby autoškoly přestavěn ve Francii. Tato profesionální přestavba poskytuje maximální komfort učiteli, který tak má žáka vždy pohodlně pod kontrolou a kromě druhého ovládní spojky a brzdy má k dispozici i vlastní ovládací prvky na osvětlení vozidla, výstražné zvukové znamení atp. Výcvikový nákladní automobil parkujeme v areálu Kovošrotu, ulice Ke Kablu, Praha 10. Zde také začínají hodiny výcviku pro získání řidičského průkazu pro skupinu D.

Výukové prostory

Naše učebny najdete na adrese: Jana Masaryka 49, Praha 2. Kromě výukových prostor, jsou žákům k dispozici tabule pro názorné výkresy, projekce pomocí LCD a velké množství výukových pomůcek (včetně modelů).

Dárkové poukazy

Chcete darovat kurz pro získání řidičského průkazu jako dárek? Vystavujeme dárkové poukazy. Tyto poukazy lze využít i pro nákup kondičních jízd. Více informací se dozvíte na stráce Dárkové poukazy.

Převod z jiné autoškoly

K výuce a výcviku přijímáme i žáky z jiných autoškol. O podmínkách převodu z jiné autoškoly se informujte osobně v naší kanceláři, nebo telefonicky na: 222 511 408.

Profesní průkaz řidiče

Většina držitelů řidičského průkazu pro skupinu C bude pro výkon povolání řidiče muset získat ještě také profesák. Vstupní školení na zisk profesního průkazu můžete v našem Akreditovaném školícím středisku absolvovat již v průběhu výuky a výcviku pro získání řidičského průkazu skupiny C. Více informací naleznete na stránce školení řidičů profesionálů, O případné možnosti cenového zvýhodnění se informujte osobně v kanceláři naší autoškoly.

Elektronické testy (eTesty)

Soubor všech otázek určený k procvičování na závěrečnou zkoušku z předpisů o provozu vozidel a zdravotnické přípravy najdete na této adrese: http://etesty2.mdcr.cz/.

Ke stažení

Nahoru