autoškola krátký

Jana Masaryka 49, Praha 2 - Vinohrady

Otevírací doba

Po — Čt: 9 — 17, Pá: 9 — 13

+420 222 511 408

e-mail: auto-kratky@cmail.cz

Vrácení ŘP

V naší autoškole můžete absolvovat přezkoušení z odborné způsobilosti pro vrácení řidičského průkazu skupin AM, A1, A2, A, B, B+E, C, C+E, D a T.

V rámci přezkoušení z odborné způsobilosti absolvuje každý žadatel zkoušku z předpisů o provozu na pozemních komunikacích a zdravotnické přípravy (testy) a zkoušku z praktické jízdy. Žadatelé, kteří vykonávají přezkoušení pro vrácení skupin C, C+E a D musí také vykonat zkoušku z praktické údržby.

I když to není zákonem předepsáno, doporučujeme všem žadatelům o přezkoušení absolvovat alespoň jednu hodinu praktického výcviku v řízení vozidla, výrazně tím zvyšujete šanci uspět při přezkoušení na první pokus.

Cena za přezkoušení je závislá na množství skupin, které požadujete vrátit. Výcvik v řízení vozidla a přezkoušení pro vrácení řidičského průkazu lze vy vybraných případech absolvovat 30 dní před vypršením trestu, v jiných případech až po jeho vypršení. Více informací vám rádi sdělíme při návštěvě naší autoškoly.

Přihlášení k přezkoušení z odborné způsobilosti

K přezkoušení z odborné způsobilosti žadatele přihlašuje autoškola. Přihlášení do autoškoly je možné na základě předložení:

 • řádně vyplněné Žádosti o přijetí k výuce a výcviku
 • Posudku o zdravotní způsobilosti, který je potvrzen praktickým lékařem (v den podání žádosti nesmí být starší více jak 3 měsíce)
 • aktuálního výpisu z karty řidiče získaného na registru řidičů (výpisy ze systému CzechPoint nelze akceptovat)

Dopravně psychologické vyšetření budete potřebovat až při podání žádosti o vrácení řidičského průkazu. Pro přihlášení do autoškoly a pro vykonání přezkoušení psychotesty nepotřebujete! Dopravní psychotesty doporučujeme vykonat až po úspěšném absolvování přezkoušení.

Přezkoušení z odborné způsobilosti

Přezkoušení z odborné způsobilosti žadel vykonává v následujícím rozsahu:

 • zkouška z předpisů o provozu na pozemních komunikacích a zdravotnické přípravy (test)
 • zkouška ze znalostí ovládání a údržby vozidla (vykonává žadatel o vrácení sk. C1, C1+E, C, C+E, D1, D1+E, D, D+E)
 • zkouška z praktické jízdy

Přesný rozsah zkoušky z praktické jízdy vám sdělíme na základě předloženého výpisu z karty řidiče.

Žádost o vrácení řidičského průkazu

Žádost o vrácení řidičského průkazu podává žadatel na úřadu obce s rozšířenou působností dle místa pobytu, a to nejpozději 30 dnů po úspěšném absolvování přezkoušení. K žádosti o vrácení řidičského průkazu se předkládá:

 • záznam o úspěšném absolvování přezkoušení
 • posudek o zdravotní způsobilosti
 • potvrzení o absolvování dopravně psychologického vyšetření
 • potvrzení o absolvování terapeutického programu pro řidiče (má-li řidič povinnost ho absolvovat)
 • potvrzení o absolvování školení začínajích řidičů a dopravně psychologického pohovoru (má-li řidič povinnost ho absolvovat)
Nahoru